Bateria umywalkowa – musi być użyteczna i praktyczna, ale warto też zadbać o jej wygląd

Wyposażenie łazienki ogranicza się nie tylko do zakupu prysznica, pralki czy umywalki. Bardzo istotna jest także armatura łazienkowa taka jak np. kran do łazienki. Warto postawić przede wszystkim na użyteczne i praktyczne baterie do łazienki, ale jednocześnie pamiętajmy też o tym, by odpowiednio się prezentowały.

Kran do łazienki – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup baterii do umywalki, powinniśmy pamiętać, aby zwrócić uwagę na kilka elementów. Jednym z nich, dla niektórych wręcz najistotniejszym, jest oczywiście wygląd danej baterii oraz jej styl. Aktualnie każdy ma bardzo duży wybór, dzięki czemu w naszej łazience może znaleźć się np. bateria umywalkowa (kaskada), bateria umywalkowa stojąca, bateria umywalkowa ścienna, bateria umywalkowa wysoka, bateria automatyczna czy nawet bateria podtynkowa umywalkowa.

Wymienione wyżej baterie do łazienki różnią się od siebie wyglądem, a każda z nich będzie lepiej pasowała do innego sposobu wykończenia łazienki. Trzeba też pamiętać, że wygląd to jednak nie jedyny aspekt, który może odróżniać poszczególne baterie do łazienki. Drugą kwestią jest sposób ich mocowania. W tym przypadku można postawić na baterię ścienną, podtynkową czy np. stojącą. Wybór zależy przede wszystkim od naszego gustu.

Kran do łazienki – nowoczesny, rustykalny czy loftowy

Decydując się na zakup baterii do łazienki, zadbajmy o to, by były one dopasowane do stylu pomieszczenia. Dlatego, jeśli decydujemy się np. na styl nowoczesny, świetnym rozwiązaniem będzie bateria kaskada. Dobrze sprawdzą się także baterie kwadratowe, bateria podtynkowa umywalkowa lub bateria automatyczna. Z kolei do łazienki w stylu rustykalnym świetnym rozwiązaniem będzie bateria wysoka. Perfekcyjnie wpasuje się ona w klimat pomieszczenia oraz podkreśli jego charakter. Bateria wysoka bardzo dobrze sprawdzi się także w łazience loftowej. Natomiast uniwersalnym rozwiązaniem jest klasyczna bateria umywalkowa stojąca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *